Haber

Foça’da turizm sezonu ve 2024 hedefleri değerlendirildi

Foça Kaymakamlığının düzenlediği toplantıda geçmiş turizm dönemi ve 2024 yılında yapılması gerekenler değerlendirildi.

Foça Kaymakamı Mehmet Türköz başkanlığındaki toplantıya, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sedat Özdemir, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklama İşletmeleri Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu katıldı. (TÜROFED). Toplantıya Başkan Yardımcısı Mehmet İşler ve Mark Warner Phokaia Beach Resort Genel Müdürü Bilge Durdu konuşmacı olarak katıldı.

Foça’daki resmi kurum temsilcilerinin yanı sıra turizm tesisleri ve kruvaziyer tekneleri işleten ve sahibi turizm profesyonellerinin de yer aldığı toplantı, 31 Ekim Salı günü Phokaia Beach Resort’ta gerçekleştirildi.

Foça’nın doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve kültürel mirasıyla eşsiz bir yer olduğunu belirten Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, “Turizmin gelişmesi için altyapının güçlendirilmesine yönelik birçok çalışma gerçekleştirdik. Üstyapı çalışmalarımız kapsamında inşaat çalışmaları da devam ediyor. İlçemizin 5 bin yıllık tarihini ve kültürünü tanıtacağımız Nihat Dirim Kent Hafıza Merkezi’ni hayata geçirdik.” “İlçemize gelen turistlerin daha uzun süre konaklamalarını sağlamak ve doğal güzelliklerimizi koruyarak sürdürülebilir turizmi teşvik etmek için çalışıyoruz. İlçemizin turizm potansiyelini uluslararası alanda yeniden yakalamak için daima güç birliği yapmalıyız.” .

Kaynak: ANKA / Turizm

haberkocaali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu